Володимир Мерцин: "... P.S. Щоб залишатись в процесі, не виключно, подам..."

Володимир Мерцин в facebook:

... P.S. Щоб залишатись в процесі, не виключно, подам на наступний рік в розділі Публіцистика мукачівської мистецької премії надруковані, протягом року, матеріали, що стосуються Премії імені О.Духновича. З моєї точки зору, хороша публіцистика, яка вже принесла конкретні результати по вдосконаленню Премії імені Олександра Духновича - письменника, педагога, поета, будителя. Об этом сообщает assignment.in.ua со ссылкой на СМИ.

ВЛАДА VS ДУХНОВИЧ. Частина 2. не виключно, остання.

Честь єсть найдрагша на свѣтѣ, Драгша сребра, и злата, Знай ю добрѣ сохранити, ... Чтобы ти неотята. Уривок із вірша О.Духновича О ЧЕСТИ.

З часу запровадження міської премії імені О.Духновича, розмістив понад 20 текстів із аналізом і конкретними пропозиціями. Частина з моїх пропозицій була врахована, а деякі інші пропозиції будуть, не маю сумніву, враховані пізніше. З першої публікації вказував на різне бачення суті премії - власного і нашої влади. Я вважав, премія має стати демонстрацією інтелекту, творчих досягнень мукачівців та бути стимулом для подальшого розвитку в цьому напрямку. Влада ж, все звела до банального розподілу преміальних коштів громади, без сумніву, цілком заслуженим людям та власного PR. Коли дивився протоколи рішень комісії по присуджкння премії ім. О.Духновича, у Мукачівський відділ культури мені сказали, що планують зробити обговорення з громадськістю за підсумками першорічної міської премії. Як вважають експерти, близькі до влади, зокрема Максим Лациба Maksym Latsyba у Мукачеві триває Революція місцевої демократії. Київському експерту, звичайно, видніше. Єдине, що залишає якісь надії по місцевій демократії - процес не завершений. Запропоновані владою зміни до положення про премію свідчать, що принципових змін в розумінні самої премії та механізму її вручення не має. Збережена основна маніакальна тенденція - контролювати будь-який процес в місті, який має, хоч дотичне відношення до демократії. Очевидно, це і є суттю революції мукачівської демократії. Головна ідея моїх пропозицій - функція влади, після виділення коштів, по впливу на процес визначення лауреатів премії ім. О.Духновича закінчена. Якщо ж є бажання вручати мистецькі премії без дотримання будь-яких встановлених положень і норм - хай кожний бажаючий запроваджує іменні мистецькі премії з власних коштів - Балога, Ланьо .... , тоді і ніяких запитань до процесу у громади не буде.

В тексті ВЛАДА VS ДУХНОВИЧ від 13 квітня подав аналіз ситуації навколо премії, висновки та пропозиці - все залишається в силі goo.gl/do5pVm Узагальню своє бачення зробити мукачівську міську мистецьку премію відкритою, чесною та прозорою, що і має відповідати постаті Олександра Духновича.

ПРОПОЗИЦІЇ 1.Внести зміни до Положення - премія присуджується більшістю голосів членів комісії - в разі не вручення премії в якіїсь із номінацій, весь грошовий фонд ділиться між лауреатами в інших номінаціях. 2. По комісії по присудженню премії - комісію повинна очолювати людина із мистецького середовища, яка і несе всю відповідальність перед громадою міста за організацію процесу, інформуванню громадськості про учасників, номіновані роботи та визначення лауреатів - міська рада затверджує персонально тільки Голову комісії, а членів комісії за поданням голови комісії -в комісії може бути присутнім не більше одного представника виконкому для ведення документації та не більше двох представників громадських організацій - оптимальним Головою комісії може бути один із лауреатів Премії. З моєї точки зору це має бути - О.Дочинець - при участі в конкурсі робіт членів комісії - вони виводяться із комісії. 3. В звзку з тим, що минулорічна комісія по врученню премії імені О. Духновича не спромоглась додержати, встановлених місцевим законом норм по врученню Премії і жоден з них не висловив власну точку зору на порушення регламенту, в подальшому, ніхто з них, не може включатись в члени комісії по присудженню премії імені О.Духновича.

Як приводив раніше цитату Ґі́лберта Че́стертона англійський письменник, християнський мислитель і журналіст кінця XIX - початку ХХ ст. біда не в тому, що вони не бачать рішення, а в тому, що вони не бачать проблеми. Революція може вирішувати тільки ті проблеми, які бачить, в тому числі і мукачівська Революція місцевої демократії.

P.S. Щоб залишатись в процесі, не виключно, подам на наступний рік в розділі Публіцистика мукачівської мистецької премії надруковані, протягом року, матеріали, що стосуються Премії імені О.Духновича. З моєї точки зору, хороша публіцистика, яка вже принесла конкретні результати по вдосконаленню Премії імені Олександра Духновича - письменника, педагога, поета, будителя.Володимир Мерцин
Володимир Мерцин


ТОП новости

Вход

Меню пользователя